IESVĒTA TOPOŠĀS IKŠĶILES ROMAS KATOĻU BAZNĪCAS ZVANU (VIDEO)

[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”Zvana iesvetisana”]

17.maijā pie topošās Ikšķiles sv.Meinarda Romas katoļu baznīcas iesvētīts 1200 kilogramus smags zvans.

Kā pastāstīja sv.Meinarda pieminekļa, topošās baznīcas un arī zvana ģenerālsponsora uzņēmēja Jura Savicka pārstāvis Renārs Circenis, zvans skanēs minorā, toņkārtā La. “Tam ir 440 Hz skaņa pēc Vīnes metodes, 435 Hz pēc Limburgas metodes. Zvanu lējis poļu ģimenes uzņēmums, kas jau no 1808.gada specializējas kvalitatīvu zvanu liešanā. Zvans liets no bronzas, ar alvas un vara sajaukumu. Šis pats uzņēmums lējis zvanu arī Vatikānam, Vāveles pilij Krakovā un citiem nozīmīgiem objektiem Krievijā, Vācijā, Filipīnās, Vjetnamā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citviet pasaulē.”

Zvanu iesvētīja Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. “Kad skanēs šis zvans, tas atkal vēstīs par atgriešanās nepieciešamību šeit, Ikšķilē un Latvijā. Vēlos izteikt pateicību Jurim Savickim par viņa ieguldījumu. [..] Tas ir viņa ziedojums, atbalsts evaņģelizācijai Latvijā. Lai šī vieta taptu par garīgas atjaunotnes, garīgas atdzimšanas impulsa devēju Latvijā,” sacīja arhibīskaps.

“Man šķiet, ka mēs izvēlējāmies labu toni, kas nesīs jums prieku, laimi un mazliet palīdzēs padomāt par to, kas mēs esam, kas būsim un kā jādzīvo tālāk. Apsveicu jūs šajā skaistajā dienā, sacīja J.Savickis. Savukārt Romas katoļu Baznīcas Ogres un Ikšķiles draudžu prāvests Konstantīns Bojārs atklāja, ka šobrīd Jūrmalas mākslas vidusskolā top grandiozi, skaisti altāri. Tos plāno uzstādīt jūnija nogalē.

“Ikšķile noteikti nebūtu tik atpazīstama, ja nebūtu sv.Meinarda. Kristietība Latvijā tika sludināta no Ikšķiles. Mēs, ikšķilieši un Ikšķiles novada iedzīvotāji varam tikai lepoties ar šo faktu un mēs izmantojam to kā atpazīstamības simbolu. Gribu pateikt prāvestam Konstantīnam Bojāram. Apbrīnoju par to, kā viņš iet un realizē savas idejas. Vēlos teikt paldies arī J.Savicka kungam. Šeit draudze un jebkurš varēs nākt un gūt garīgu mierinājumu un nodoties pārdomām,” norādīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.