Lēdmanes draudzei 20 un baznīcai 15!

Lēdmanes draudze 25.jūnijā nosvinēja Lēdmanes draudzes 20 gadu un Dievnama iesvētīšanas 15 gadu jubileju.

Pirms divdesmit gadiem, pēc Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu prāvesta Konstantīna Bojāra aicinājuma un ierosinājuma dibināt sava pagasta katoļu draudzi, 2002. gada 26. janvārī Lēdmanes Tautas namā sapulcējās lēdmanieši Monika Daugaviete, Teciana Seļava, Stase Bidzāne, Viktors un Anna Gaiduki, Aivars Priževoits, Zenta Dreiska, Palmīra Smalkā, Venta Kāršeniece, Inese Nereta un Inese Zaporožeca un izveidoja draudzes pirmo kodolu. Pēc pāris gadiem lēdmanietim Tālim Salam radās ideja celt Lēdmanē Dievnamu. Milzīgs paldies Tālim un viņa ģimenei, kā arī visiem pārējiem cilvēkiem, kuri ziedoja līdzekļus, materiālus un savu darbu baznīcas būvniecībā. Par to, kā tas notika, ir uzņemta dokumentāla filma “Liecības par Lēdmanes dievnamu”, kas arī jubilejas dienā tika parādīta svētku viesiem.

Saulainajā svētku pēcpusdienā Lēdmanes centrā pulcējās lieli un mazi viesi no Latvijas dažādām vietām, izstarojot savu prieku un laimes sajūtu par kopā būšanu un piedalīšanos Lēdmanes pirmajos Kristīgajos Dziesmu svētkos. Visu pasākuma laiku, līdz Sv.Misei un pēc tās, skanēja dziesmas Dieva godam, ko brīvā formā un kārtībā dziedāja slavētāji no Madonas, Rīgas, Siguldas, Kalnaskolas, Ilūkstes un citām Latvijas draudzēm. Ikviens varēja saņemt aizlūgumus un piedalīties dažādās aktivitātēs: izmēģināt veiklību loku šaušanā, sporta aktivitātēs un radošajā mākslas darbnīcā, cienāties ar draudzes un ciemiņu sarūpētiem našķiem, sulīgām zemenēm, auksto zupiņu un uz vietas ceptām gardām vafelēm. Baznīcas ārsienas rotāja Lielvārdes mākslas grupas gleznas un Lēdmanes bērnu pasteļu zīmējumu izstāde “Lēdmane naktī”. Baznīcas teritorija bija pušķota ar puķu kompozīcijām un ziedu paklāju ar Svētā gara simbolu-balodi, ko veidoja Marija ar draudzes māsām no Suntažiem, un izlikta LMMS Lēdmanes audzēkņu apgleznoto stikla trauku izstāde “Dabas akvārijs”.

Pasākuma kulminācijā notika Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča un Lēdmanes draudzes priestera Arņa Maziļevska vadītā Svētā Mise, ko muzikāli iekrāsoja Lēdmanes dāmu vokālais ansamblis “Stari”.

Pēc Sv.Mises svētku dalībnieki un viesi tika pacienāti ar gardām, siltām vakariņām un jubilejas īpašo torti. Katrs varēja paņemt līdzi suvenīru – draudzes locekles Ineses Zaporožecas īpaši apgleznoto akmentiņu kā Svētā gara simbolu.

/ Informācija un bildes no Lēdmanes draudzes /

 

Sveicam jauno priesteri Jāni

Šodien sveicām jauno priesteri Jāni no Polijas, Verbum Dei kongregācijas, kurš turpmāk kalpos mūsu un Ikšķiles sv. Meinarda draudzē. Maija mēnesī priesteris būs sastopams svētdienās, bet no jūnija redzēsim viņu biežāk. Priesteris cītīgi mācās latviešu valodu. Citādi ar viņu var saprasties poļu, krievu un portugāļu valodās. Lai Dievs svētī jaunajā kalpošanā!

 

Lūcijas un Vincenta 57. kāzu gadadienas Svētā Mise Ikšķiles klosterī

 

Prāvestam Konstantīnam Bojāram 89!

 

Foto: Žanna Oborenko

 

Prāvestam Konstantīnam Bojāram 87!

29.augustā mūsu draudzes prāvestam Konstantīnam Bojāram tika svinēta 87.dzimšanas diena!
Rīts sākās ar dievkalpojumu, kuru vadīja pats gaviļnieks un priesteris Juris Zarāns.

Apsveikt cienījamo prāvestu ieradās Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, Valentīns Špēlis, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kā arī draudzes cilvēki un uzticamie kalpotāji!

Novēlam prāvestam vēl ilgus gadus kalpot mūsu draudzē! Dieva svētību, veselību un izturību!!!

[Best_Wordpress_Gallery id=”38″ gal_title=”Prāvestam Konstantīnam Bojāram 87!”]

 

 

“Priecājieties un līksmojiet, jo jūsu alga debesīs ir liela!” (Lk.6,23) Ogres katoļu draudzē viesis katoļu priesteris Saimons Gudime no Indijas-Deli.

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”“Priecājieties un līksmojiet, jo jūsu alga debesīs ir liela!” (Lk.6,23) Ogres katoļu draudzē viesis katoļu priesteris Saimons Gudime no Indijas-Deli.”]

 

Priestera Jāņa Krapāna priesterības 50 gadu jubileja

 

Sv.Antona Romas katoļu baznīcas iesvētīšana

 

Kristības uz sv.Meinarda salas 23.08.2015

 

Iestiprināšana 23/08/2015 uz Sv.Meinarda salas

 

Ukrainas Kijevas sv.Aleksandra Romas Katoļu draudze pie sv.Meinarda salas

 

Suntažu dievnama iesvētīšana

 

No Suntažu katoļu draudzes dzīves

 

Māsas Letīcijas mūžīgie solījumi

 

Krusta iesvētīšana

 

Ikšķiles klostera un baznīcas pamatakmens iesvētīšana

 

Sv.Meinarda pieminekļa atklāšana 2010.gada 24.septembrī

 

Sv.Meinarda pieminekļa pamatu iesvētīšana 2010.gada 15.jūlijā

 

Ogres draudze laika griežos

 

Meinarda sala 19.08.2008.