Sakrālās mākslas izstāde Ogrē

Zaļajā ceturtdienā tiks atklāta izstāde “Mierinājums”

Atvērt > 

 

Dieva Žēlsirdības svētki 2024

M

Dārgie Kristū!
.

Pats Kungs Jēzus Kristus nozīmēja, ka Lieldienu II. svētdiena ir Dieva Žēlsirdības svētki. Šogad pēc pirmās Svētās Mises mēs varētu izdziedāt skaistu lūgšanu, kas izgaismo Dieva Žēlsirdības noslēpumus un izsaka mūsu pateicību un pielūgsmi.  

10:00 – svētku Svētā Mise
11:15 – Dieva žēlsirdības pielūgsmes litānija

Atvērt > 

 

Liturģiskās mūzikas darbnīcas (25. – 28. VII 2024.)

 

Vissvētākā Sakramenta Adorācija

Otrdienās un  ceturtdienās plkst.17.00 pirms vakara Svētās Mises
izmantosim iespēju, lai pavadītu Svēto Stundu Kunga klātbūtnē.

Foto: Josh Applegate, Unsplash

 

Ikšķiles Sv. Meinarda baznīcas fasādes atjaunošana

Ikšķile ir īpaša vieta latviešu tautai  – tieši šeit 12. gadsimtā ar misionāra, pirmā Ikšķiles bīskapa svētā Meinarda starpniecību sākās lībiešu evaņģelizācija. Tādēļ šī vieta ir pelnījusi sevišķu uzmanību.

Atvērt > 

 

Nedzimušo bērnu garīgā adopcijā

 

Mūsu Dievs ir dzīvības devējs un dzīvība ir pamatvērtība visam pārējam. Tomēr kā norāda daži avoti (piemērs), katru gadu cilvēki nogalina ap 56 000 000 (56 miljoni) nedzimušo (un nevainīgo) bērnu, tādēļ ir vienmēr aktuāls piedāvājums: pieņemt nedzimušo bērnu garīgajā adopcijā. To var izdarīt jebkura dienā, pat privāti mājās, lūgšanā Dieva priekšā. Tomēr īpašā diena, kad ir ieteicams pieņemt nedzimušo bērnu garīgajā adopcijā, ir katru gadu svinēta diena, proti:  KUNGA PASLUDINĀŠANAS lieli svētki (25. marta). Šajā dienā svinam Jēzus Kristus, Dieva Dēla, iemiesošanās Vissvētākās Jaunavas Marijas klēpī noslēpumu. 

Atvērt > 

 

Svētku kārtība augustā 2022

 

Kristus piedzimšanas svētki un Jaungads Ogrē un Ikšķilē

 

Oktobris – Rožukroņa mēnesis

 

Atskats uz Sv.Meinarda svētkiem Ikšķilē un Bīskapa Meinarda ielas plāksnes iesvētīšanu

Zemāk redzams Dzintras Dzenes raksts avīzē “Ogres vēstis visiem” par Svētā Meinarda svētkiem Ikšķilē š.g. augustā un par priecīgo notikumu – Bīskapa Meinarda ielas plāksnes iesvētīšanu, ko veica Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis.

Atvērt > 

 

Smilšu iela Ikšķilē pārdēvēta par Bīskapa Meinarda ielu

Dzintra Dzene, “Ogres Vēstis Visiem”

Ikšķiles novada pašvaldībā pagājušā gada nogalē saņemts Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes iesniegums ar lūgumu pārdēvēt Smilšu ielu Ikšķilē par Bīskapa Meinarda ielu, jo Meinards ir pirmais zināmais katoļu misionārs Līvzemē un pirmais Ikšķiles bīskaps. Īsi pirms valsts svētkiem, 29.aprīļa Ikšķiles novada domes sēdē, deputāti ap balsu vairākumu nolēma apmierināt draudzes lūgumu un Smilšu ielu Ikšķilē pārdēvēt par Bīskapa Meinarda ielu.

Atvērt > 

 

Izmaiņas Lieldienu dievkalpojumos Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu baznīcā 2020. gadā

 

Emausas tālruņa līnija

 

IESVĒTA TOPOŠĀS IKŠĶILES ROMAS KATOĻU BAZNĪCAS ZVANU (VIDEO)

 

Ikšķilē iesvētīs jaunuzceltās Svētā Meinarda katoļu baznīcas zvanu

 

Ikšķilē, Svētā Meinarda pieminekļa pakājē, top bruģēts laukums

Sestdien, 9.aprīlī, Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes brīvprātīgie atsaucās aicinājumam piedalīties talkā, kas notika Ikšķilē, Svētā Meinarda pieminekļa pakājē, Daugavas prospektā 20 b, kur uz draudzes zemes top bruģēts laukumiņš. Tajā plānots novietot altāri un noturēt dievkalpojumus, kamēr baznīca vēl tikai top.

Atvērt > 

 

Lielā Gavēņa Rekolekcijas

 

Jau piecus gadus Ogrē – tradicionālā latīņu Svētā Mise

“Es iešu pie Dieva altāra, pie Dieva, kas iepriecina manu jaunību”. Ar šādiem psalma vārdiem latīņu valodā jau septīto gadu Ogres Sv. Meinarda katoļu draudzes baznīcā reizi nedēļā sākas dievkalpojums, kas ārēji liekas atšķirīgs no tiem, kuros citkārt iespējams piedalīties katoļu draudžu baznīcās Latvijā. Taču atcerēsimies, ka tieši šī Svētās Mises dievkalpojuma forma bija vēl līdz 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem visizplatītākā Romas Katoliskajā baznīcā gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Tikai 1969. gada liturģijas reformas rezultātā, kas sekoja pēc 2. Vatikāna koncila, tika izdotas jaunas Baznīcas dievkalpojumu grāmatas, kas tika ieviestas visā Rietumu Baznīcā. Taču arī turpmākajos gados pēc reformas tradicionālā dievkalpojuma forma atsevišķās vietās pasaulē saglabājās, jo bija priesteri, kas turpināja kalpot ritā, kurā viņi bija ordinēti un ar kuru nesaraujami bija saistīta viņu garīgā dzīve. Arī ne mazums katoļticīgo vēlējās palikt uzticīgi tam dievkalpojuma veidam, ar kuru kopā viņi bija uzauguši par praktizējošiem kristiešiem. Vēlāk arī daudzi gados jaunāki katoļi, kas bija dzimuši pēc reformas, atklāja tradicionālā dievkalpojuma garīgās bagātības un skaistumu.

Atvērt > 

 

Dievkalpojumu kārtība Kristus augšāmcelšanās svētkos

 

Februāra dievkalpojumu kārtība Ogres Sv. Meinarda draudzē