Kapusvētku grafiks 2019. gadam

Kristus augšāmcelšanās svētki

Gavēņa laiks

20190321 161935 (1)

“Priecājieties un līksmojiet, jo jūsu alga debesīs ir liela!” (Lk.6,23) Ogres katoļu draudzē viesis katoļu priesteris Saimons Gudime no Indijas-Deli.

Viņa Ekselences Arhibīskapa Zbigņeva Stankēviča vizīte Ogrē

Pirmo reizi Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzi šā gada 3. februārī apmeklēja Viņa Ekselence Arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs, vadot Sv. Misi (svinīgo Dievkalpojumu).

« 2 gada 2 »

Lūgums atbalstīt dievnama būvniecību

Ikšķiles jaunais dievnams pēc ārējā izskata jau ir uzcelts. Sagādāts baznīcas zvans, arī īpaši pozitīvi vērtēti trīs baroka stilā veidoti altāri. Darāmā vēl daudz. Baznīcai vajadzīgs tornis, svarīgi jau šogad sakārtot gāzes apkures sistēmu. Vēl jāveic daudzi iekšējie attiecīgu telpu labiekārtošanas darbi.

Ļoti lūdzu ikvienu Ikšķiles novada iedzīvotāju atbalstīt arī jaunās tradicionālās baznīcas celtniecības darbus vēsturiskajā Ikšķiles pilsētā, kurā tika uzcelta pirmā mūra baznīca. Vēlot ikvienam ziedotājam garīgo, fizisko veselību un labklājību.

Ar cieņu cerībā uz atbalstu. Ikšķiles Sv.Meinarda katoļu draudzes prāvests Konstantīns Bojārs.

Tālr. 26551206, 65022458

2018 gada 8. septembrī.

IESVĒTA TOPOŠĀS IKŠĶILES ROMAS KATOĻU BAZNĪCAS ZVANU (VIDEO)

17.maijā pie topošās Ikšķiles sv.Meinarda Romas katoļu baznīcas iesvētīts 1200 kilogramus smags zvans.

Ikšķilē iesvētīs jaunuzceltās Svētā Meinarda katoļu baznīcas zvanu

Rīgas arhidiecēzes draudzēs regulāri maina kalpojošos priesterus

Arī Ogrē Ikšķiles svētā Meinarda Romas katoļu draudzē Karmela ordeņa klosterī priesteris Andrejs Trapučka svētdienās, svētku dienās un darba dienās Svētās Mises turpmāk nevadīs, bet biežāk kalpos Ogrē un citās Ogres draudzēs.

Prāvests Konstantīns Bojārs

sv.Meinarda svetki 2016

Buklets

Sveta Meinarda Svetki 2016

Savu pirmo svinīgo Sv. Misi svinēs jauniesvētītais mūsu draudzes priesteris Filips Davidovičs

Ogres Katoļu baznicā, š.g. 1.maijā pl. 10.°° savu pirmo svinīgo Sv. Misi svinēs jauniesvētītais mūsu draudzes priesteris Filips Davidovičs un no viņa rokām būs iespēja saņemt priestera svētību.
Laipni lūdzam! Prāvests K.Bojārs

Ikšķilē, Svētā Meinarda pieminekļa pakājē, top bruģēts laukums

Sestdien, 9.aprīlī, Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes brīvprātīgie atsaucās aicinājumam piedalīties talkā, kas notika Ikšķilē, Svētā Meinarda pieminekļa pakājē, Daugavas prospektā 20 b, kur uz draudzes zemes top bruģēts laukumiņš. Tajā plānots novietot altāri un noturēt dievkalpojumus, kamēr baznīca vēl tikai top.

Lielā Gavēņa Rekolekcijas

Jau piecus gadus Ogrē – tradicionālā latīņu Svētā Mise

“Es iešu pie Dieva altāra, pie Dieva, kas iepriecina manu jaunību”. Ar šādiem psalma vārdiem latīņu valodā jau septīto gadu Ogres Sv. Meinarda katoļu draudzes baznīcā reizi nedēļā sākas dievkalpojums, kas ārēji liekas atšķirīgs no tiem, kuros citkārt iespējams piedalīties katoļu draudžu baznīcās Latvijā. Taču atcerēsimies, ka tieši šī Svētās Mises dievkalpojuma forma bija vēl līdz 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem visizplatītākā Romas Katoliskajā baznīcā gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Tikai 1969. gada liturģijas reformas rezultātā, kas sekoja pēc 2. Vatikāna koncila, tika izdotas jaunas Baznīcas dievkalpojumu grāmatas, kas tika ieviestas visā Rietumu Baznīcā. Taču arī turpmākajos gados pēc reformas tradicionālā dievkalpojuma forma atsevišķās vietās pasaulē saglabājās, jo bija priesteri, kas turpināja kalpot ritā, kurā viņi bija ordinēti un ar kuru nesaraujami bija saistīta viņu garīgā dzīve. Arī ne mazums katoļticīgo vēlējās palikt uzticīgi tam dievkalpojuma veidam, ar kuru kopā viņi bija uzauguši par praktizējošiem kristiešiem. Vēlāk arī daudzi gados jaunāki katoļi, kas bija dzimuši pēc reformas, atklāja tradicionālā dievkalpojuma garīgās bagātības un skaistumu.

Dievkalpojumu kārtība Kristus augšāmcelšanās svētkos